luni, 5 decembrie 2016

Pacers din nou peste Clippers

Paul George a revenit azi-noapte pentru Indiana Pacers în meciul din Staples Center cu Los Angeles Clippers, după o pauză de 6 meciuri. Și în cel de-al doilea din ultimele 3 meciuri jucate între cele două, vicoria a revenit celor din Indianapolis cu scorul de 111-102.
  După ce în prima repriză au stat tot timpul în spatele adversarilor, în ceea de a doua Pacers a accelerat și a trecut la conducerea partidei încă din primele minute ale sfertului 3. Clippers au fost ținuți constant la o diferență formată din două cifre iar final a fost unul fără emoții pentru Paul George și Indiana Pacers.
  Cel mai bun marcator al partidei a fost Black Griffin cu 24 de puncte marcate. La revenirea pe parchet, Paul George a reușit 16 puncte pentru echipa sa în cele 34 de minute jucate.

Următoarea adversară a celor două echipe va fi Golden State Warriors. Primii vor juca cei de la Indiana în deplasare, peste două zile, în timp ce Clippers vor juca acasă peste 3 zile.