vineri, 2 decembrie 2016

Westbrook confirmă forma incredibilă

Russel Westbrook-starul din Oklahoma
    Cel mai lung meci al serii a fost partida din Oklahoma. Echipa gazdă a avut nevoie de o repriză de prelungiri pentru a câștiga în fața Vrăjitorilor din Washington cu scorul de 126-115.
   Deși a început partida cu un record negativ de 1-10 al aruncărilor din acțiune, vedeta celor de la Thunder, Russell Westbrook, a revenit în partidă reușind să egaleze scorul la 105, cu o aruncare din afara semicercului, cu mai puțin de 10 secunde de joc rămase în partidă.Cu 7 reușie din 15 aruncări, Westbrook a marcat 21 de puncte în sfertul patru și timpul suplimentar. Aseară, starul din Oklahoma a înregistrat al patrulea său triple-double consecutiv și al nouălea din sezon, terminând partida cu 35 de puncte marcate, 14 recuperări și 11 pase decisive.