miercuri, 21 decembrie 2016

Regele strălucește din nou

Cleveland Cavaliers a învins greu în deplasare pe Milwaukee Bucks cu 114-108, după o repriză de prelungiri.
  Cerbii au făcut aseară o partidă curajoasă în fața campionilor din Cleveland și au reușit să stea aproape de adversarii lor tot meciul. Ultimele 7 puncte din timpului regulamentar au fost reușite de gazde care au egalat scorul la 100.
  Echilibrul a continuat și în timpul reprizei adiționale, când diferența a fost făcută de tripla reușită de LeBron James, cu 24 de secunde rămase din timpul de joc.
  Regele a avut o seară bună la aruncările din afara semicercului, cu 5 reușite din 9 încercări și a terminat partida în double-double cu 34 de puncte marcate și 12 recuperări. Kyrie Irving a fost al doilea marcator al celor din Cleveland, cu 28 de puncte.
 De la gazde, Jabari Parker a marcat cele mai multe puncte, 30, iar Giannis Antetokounmpo a terminat și el partida în double-double cu 25 de puncte și 13 recuperări.

Cele două se vor întâlni din nou în această noapte, de data asta în Quicken Loans Arena din Cleveland.