vineri, 2 decembrie 2016

Cu o bancă scurtă, Memphis pierde previzibil în Toronto

Având un lot decimat de accidentări, Memphis Grizzlies a făcut deplasarea în Toronto cu numai 9 jucători. Alături de Chandler Parsons, Brandan Wright, James Ennis, Zach Randolph sau Vince Carter în lista indisponibililor pentru partida cu Toronto Raptors s-a adăugat, în urmă cu două zile, și cel mai bun marcator al echipei, Mike Conley
   Grizzlies au rezistat numai o jumătate de meci când au condus Raptors la pauza mare cu 2 puncte, 57-55. Lucrurile s-au schimbat, însă, în a doua repriză, când defensiva celor din Toronto a funcționat mult mai bine, iar Memphis s-a chinuit să înscrie, mai ales în ultimul sfert, când procentajul punctelor marcate a scăzut până la 37 %.

La final scorul a fost 120-105 pentru gazde din tabăra cărora cel mai bun a fost Kyle Lowry, cu 29 de puncte marcate în 37 de minute jucate. De partea cealaltă, cel mai bun jucător a fost Andrew Harrison cu 21 de puncte.