vineri, 2 decembrie 2016

Conley - out pentru șase săptămâni

Memphis Grizzlies au primit deja cea mai mare lovitură a acestui sezon prin adăugarea fundașului Mike Conley pe lista accidentaților. Grizzlies a anunțat marți că fundașul va lipsi cel puțin șase săptămâni după ce a fost diagnosticat cu leziuni vertebrale în zona lombară.
  Conley s-a accidentat luni seara, în al treilea sfert al meciului pierdut de Memphis  cu 104-85 în  Charlotte, după o ciocnire violentă cu Michael Kidd-Gilchrist. Fundașul lui Grizzlies  a rămas minute bune întins pe parchet, cu dureri evidente.
  Absența lui va priva echipa de cel mai bun marcator al său cu o medie de 19,2 puncte și 5,7 pase decisive pe meci. Cu un record de 11-7, Grizzlies se află, înaintea meciului cu cei din Toronto, pe locul 5 în Conferința de Vest.