vineri, 2 decembrie 2016

Clippers evită a patra înfrângere consecutivă în deplasare

Cleveland Cavaliers a intrat aseară în teren hotărâtă să învingă încă o dată Los Angeles Clippers, un adversar pe care îl mai învinsese de 18 ori în ultimele 21 de partide jucate pe propriul teren. Jocul lor însă, nu avea să funcționeze așa cum își propuseseră și la pauza mare erau conduși la 8 puncte.
    Lucrurile nu aveau să meargă mai bine nici în a doua repriză pentru cei din Cleveland, astfel că echipa clasată pe locul 3 in Vest obține prima victorie în deplasare, 113-94, după o serie de 3 înfrângeri consecutive.
   După un joc cu un final liniștit, cel mai bun marcator al partidei a fost Kyrie Irving, de la gazde, cu 28 de puncte marcate, în timp ce de la oaspeți s-a remarcat J.J. Redick cu 23.
   După acestă înfrângere, a doua consecutivă a primei serii de acest fel a sezonului pentru ei, Cavs  vor juca două meciuri grele, în orașul vânturilor  cu taurii lui Wade și în Toronto cu dinozaurii de pe locul doi în conferință.